Tramwaj nie-taki

Tramwaj nie-taki

 

Poprzez projekt chcieliśmy głównie uatrakcyjnić pasażerom podróż. Zdarzenia, które im zaproponowaliśmy były próbą wykreowania alternatywnej rzeczywistości i wprowadzenia w codzienność odrobiny niezwykłości.

Spróbowaliśmy zachęcić ludzi podróżujących tramwajem linii „Teatr Nie Taki” do udziału w tworzeniu społeczeństwa – przecież codzienni użytkownicy komunikacji miejskiej tworzą swego rodzaju minispołeczność lokalną.

Zachęcaliśmy pasażerów, by zastanowili się nad tym, gdzie znajdują się będąc pasażerami tramwaju. Nie ma ich przecież tam, gdzie byli przed momentem, a tam, dokąd zmierzają, jeszcze nie dotarli. To stan swoistego „zawieszenia” pomiędzy tym, co już nastąpiło, a tym, co nastąpi za moment. Jak się zachowują pasażerowie tramwaju? O czy myślą? Do współpracy z nami chcemy zaprosiliśmy wrocławskich muzyków oraz performerów.

W niecodziennej dla teatru, tramwajowej przestrzeni doszło do wielu ciekawych spotkań i interakcji.

Powodów, dla których do realizacji naszego projektu wybraliśmy przestrzeń tramwaju jest wiele. Najważniejszym z nich jest ten, że mamy tam do czynienia ze skupiskiem ludzi, którzy wchodzą ze sobą w interakcje przynajmniej na odcinku jednego przystanku. Są na wzajemną obecność niejako skazani. Zadaniem jakie sobie stawiamy jest uwidocznienie zalet takiej sytuacji. I tu wyłania się kolejny bardzo ważny powód. Mianowicie o wiele łatwiej jest skupić uwagę pasażerów tramwaju niż na przykład przypadkowych przechodniów.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 

Relacje z podróży dostępne poniżej:

portal Urzędu Miasta Wrocław

portal Nasze Miasto

portal MMWrocław

teatralia

 

Fundacja składa podziękowania słuchaczom Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy oraz pracownikom Uniradia.

ProjektTramwaj nie-takizrealizowany został we współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym i Urzędem Miasta Wrocław

 

Głosy Tramwaju nie-takiego: