Moja Bośnia

"Moja Bośnia" to pierwsza produkcja teatralna Fundacji Teatr Nie-Taki, która powstaje przy współpracy z Teatrem Modrzejewskiej w Legnicy.

Spektakl opowiadać będzie o dziejach polskich reemigrantów z Bośni i Hercegowiny, którzy po II Wojnie Światowej osiedlili się w okolicach Bolesławca (do dziś żyje ich tam ok. 700 osób). Kanwą dla sztuki staną się opowieści reemigrantów o ich życiu w Bośni, powrocie do Polski, emocjach i wydarzeniach związanych z wojną bałkańską w latach 90. XX wieku.

Spektakl grany będzie w nowo odrestaurowanym Teatrze Starym w Bolesławcu, a następnie odwiedzi miejscowości, w których żyją reemigranci. Planowany jest również objazd po Bośni i Hercegowinie.

Katarzyna Knychalska
Moja Bośnia
reżyseria: Jacek Głomb
scenografia i kostiumy: Małgorzata Bulanda
muzyka: Lautari
ruch sceniczny: Witold Jurewicz

aktorzy: Alina Czyżewska, Magda Drab, Helena Ganjalyan, Marta Karmowska, Jan Kochanowski, Hubert Kułacz, Adam Pietrzak, Albert Pyśk, Bartosz Turzyński, Grzegorz Wojdon

muzycy: Lutari - Maciej Filipczuk, Jacek Hałas, Michał Żak

koordynator realizacji spektaklu: Piotr Michałowski

premiera: 12 i 13 września 2014 r. w Teatrze Starym w Bolesławcu


stop view
/
   ozio gallery by joomla.it


   Spektakl bierze udział w 21. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

            

   Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

   W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Jacek Sieradzki (przewodniczący), Andrzej Lis, Piotr Morawski, Łukasz Rudziński, Joanna Targoń, Mike Urbaniak, Kalina Zalewska.


   DARCZYŃCY

   Produkcję i eksploatację spektaklu w 2014 r. finansują: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Fundacja „Polska Miedź”, Starostwo Powiatowe w Bolesławcu.


        

   PATRONAT